Beşiktaş’tan AKP Trabzon adayı Ahmet Metin Genç hakkında suç duyurusu

Beşiktaş, AKP Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ahmet Metin Genç hakkında şike sözleri nedeniyle “hakaret” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”ten suç duyurusunda bulundu.

AKP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç’in “şikeci kulüp” sözlerine Fenerbahçe’nin ardından Beşiktaş da yanıt verdi.

AKP’nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, olaylı geçen Trabzonspor-Fenerbahçe maçına dair yaptığı açıklamada “UEFA’nın sitesinde güncel olarak hâlâ Beşiktaş ve Fenerbahçe şikeci kulüp olarak duruyorken utanmadan bu iki kulüp 2011’in Süper Kupası’nı oynamaya kalkıyor. Aklımızla dalga mı geçiyorsunuz?” ifadelerini kullanmıştı.

Siyah-beyazlı kulüp, Genç’in bu sözleri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

TIKLAYIN – AKP Trabzon Başkan Adayı Ahmet Metin Genç: Aklımızla dalga mı geçiyorsunuz?

TIKLAYIN – Aziz Yıldırım’dan AKP’nin Trabzon adayı Ahmet Metin Genç’e yanıt: “FETÖ kumpasından medet uman siyasiler…”

Beşiktaş’ın açıklaması şöyle:

”17.03.2024 tarihinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra yapılan basın toplantısında, Ahmet Metin Genç, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye karşı; eleştiri sınırlarını aşan, maddi ve hukuki dayanaktan yoksun ve açıkça suç teşkil eden birtakım asılsız itham ve iddialarda bulunmuş ve söz konusu açıklamalar tüm basın ve yayın kuruluşlarınca yayımlanmıştır.

Ahmet Metin Genç’in gerçekleştirmiş olduğu eylemler neticesinde hakkında, hakaret (TCK m.125), iftira ( TCK m. 267), halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama (TCK m. 216) suçlarından dolayı soruşturma başlatılması, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin söz konusu suçlardan zarar gördüğünün değerlendirilmesi ile Ahmet Metin Genç hakkında eylemine uyan sevk maddelerince kamu davası açılması için iddianame düzenlenmesi, hakkında 6222 sayılı yasanın 22. maddesi gereği idari para cezası ve idari yaptırım kararı uygulanmasına karar verilmesi için gereğinin yapılması talebiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.”


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x